تماس با ما

چرا در کانگ فوتوآ۲۱ مسابقه وجود ندارد؟

چرا در کانگ فوتوآ۲۱ مسابقه وجود ندارد؟

چرا در کانگ فوتوآ۲۱ مسابقه وجود ندارد؟؟ و به جای مسابقه مبارزه وجود دارد؟

هدف از مسابقه سرگرم کردن مردم است، افراد سود جو ورزشکاران را مانند خروس جنگی به جان هم انداخته و آنان مردم را از نبرد واقعی دور میکنند.

نبرد واقعی چیست؟؟! نبرد با ضعف ها، نبرد با نادانی ها، نبرد با بیماری ها، دفاع از انسانیت و ریشه کن ساختن هرگونه تجاوز به انسان و…

ما چرا باید با هم بجنگیم؟! اصل و ریشه کانگ فو مسابقه ندارد کانگ فوتوآ۲۱ طریقت داناییست و جنگ انسان با انسان را حاصل جهل و نادانی می داند و… کانگ فوتوآ۲۱ مسابقه ندارد ولی بارزه دارد،”مبارزه برای دفاع از انسانیت” قهرمان واقعی در کانگ فوتوآ۲۱ کسی است که جامعه را از سکون و خموشی به حرکت درآورد.

کانگ فو کاران در مبارزه از نقطه ضعف فرد مقابل پُلی برای پیروزی و اول شدن نمی سازند، ما در مبارزه از نقاط ضعف همدیگر برای”رشد و تعالی” همدیگر بهره می گیریم، نه برای زمین زدن و لگد کوب کردن یکدیگر! او همراه من است و من همراه او؛ او آئینه ای برای تکامل من؛ و من آئینه ای هستم برای کمال او….

مسابقه نه؟؟! مبارزه آری؟!

فایتر ، نفس نفس زنان سوی مربی خویش می آید ، کنار گونه اش به شدت متورم شده و رگه ای از خون گوشه لبش جاری است ،دست ها را به کمر زده و مدام این طرف و آن طرف را نگاه میکند و گاهی دست روی زانو ها گذاشته و خم میشود تا خستگی در کند ، مربی در حالی که او را باد میزند میگوید :« مگه مگفتم نزدیکش نشو ، بابا طرف دست کاره است چرا تو کتت نمیره ! یه فیلیپینی بزن تو سرش ندونه کجا در بره ، ( صدای زنگ راند سوم ) برو ببینم چیکار میکنی ها ، میخوام دخلش رو بیاری ، نذار نفس بکشه و…).

ورزش عموما وسیله ای برای ایجاد شرایط جسمانی مناسب جهت ارتقاء و شکوفایی استعداد های بالقوه انسان در تمام ابعاد ، در همه مکاتب بشری مورد تایید است . در عصر حاضر نیز با توجه به ادعای بشر در تسلط بر علم ،ورزش جزء علوم مدرن جوامع مختلف محسوب میشود و علاوه بر بعدتربیتبدنی آن از جهات مختلف اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی نیز مورد مطالعه قرار میگیرد . اما آنچه که تامل انسان را بر می انگیزد این است که ورزش نیزمانند بسیار از علوم دیگر بازیچه دست سود جویان شده استو حتی در اکثر کشور ها به عنوان تجارت شناخته میشود. در این میان ورزش های رزمی به خواطر جذابیت منحصر به فردی که دارند توجه بسیاری از سرمایه داران را به خود جلب کرده اند ورزش های رزمی با توجه با خواستگاهشان ، بر روحیه پهلوانی و جوانمردی تاکید دارند و در فلسفه اکثر این ورزشها اعتلای جسم و جان آدمی م نظر است، اما جهل یا غرض بعضی انسان ها و اساتید این ورزشها بعضا ، آن را از مسیر خود منحرف ساخته و به بیراهه کشانده است به طوری که کلا هدف اصلی فراموش شده است. حاصل این گمراهی را امروزه ما در میان مسابقات و رینگ های مختلف رزمی میبینیم. ورزشهای رزمی در ایران با توجه به اصالت های ایرانی اسلامی متفاوت از دیگر نقاط جهان انجام میگیرند . اما سایه جهالت و نادانی در اینجا نیز وجود داشت و برگزاری مسابقات رزمی از اول در ایران رواج داشت و در سالهای اخیر نیز به بدترین نوع خود و در بعضی رشته ها حتی بدون هیچ قانونی انجام میشود ( یا بکش یا کشته شو ) . لیکن در بین تمام رشته های رزمی تنها یک سبک یعنی کانگ فو توآ ۲۱ بود که ۴۰ سال با یک پشتوانه عظیم علمی ، فرهنگ بنیان نهاده شد و هرگز دم از مسابقه و رویارویی انسان ها نزد بلکه مسابقه را حاصل فساد اندیشه بر شمرد و با آن به مقابله برخاست . کانگ فو توآ به معنای طریقت دانایی انشاء تن و روان است و طریقت دانایی بنا به دلایل زیر با مسابقه مخالف است :

۱ـ تعالی تن و روان :در طریقت دانایی ورزش بایستی در خدمت تعالی و تکامل جسم وروح ( تن وروان ) انسان باشد و تعالی این دو با مسابقات رینگی جور در نمی آید زیرا که اولا در این مسابقات هر دو نفر در پی ضربه زدن به یکدیگر هستند و از بعد فیزیکی امکان بدترین صدمات تا سر حد مرگ برای فردوجود دارد و این هدف تعالی جسم را نفی میکند. از سوی دیگر صلح ، دوستی ، مودت ، همدلی ، نوع دوستی و بسیاری  صفات پسندیده دیگر که از فطرت خدادادی انسان سرچشمه میگیردبرای رشد و تعالی بستر مناسب و ایده آلی را میطلبد حال آنکه رویارویی دو انسان و فرصت جویی برای صدمه زدن به همنوع با صفات پسندیده فوق ناسازگار است و روح آدمی را مکدر میکند . چگونه میتوانیم به انسانی مهر بورزیم در حالی که برای آسیب زدن به او از هیچ حرکتی فرو گزار نمیکنیم و دندان هایمان را از روی خشم و کینه روی هم میفشاریم . آیا دلی که ماوای کینه و بغض و خشم است میتواند بستر مناسبی برای تعالی روح باشد ؟ مسلما خیر .

۲ـ برد و باخت : برد و باخت از دو بعد مادی و روانی عامل مخرب دیگری در مسابقات رزمی است . بعد اول به جهت آنکه همیشه شخص شرکت کننده در مسابقه باید مبلقی راجهت شرکت در مسابقه بپردازد و سرمایه گزاری نماید ، که در صورت باخت آن میزان سرمایه از دست خواهد رفت و شخص از لحاظ مادی متضرر خواهد شد . بعد دوم اینکه به لحاظ روحی و روانی باخت و از دست دادن سرمایه میتواند باعث به وجود آمدن احساس شکست ، یاس ، افسردگی و متعاقب اینها خشم و پرخاشگری و یا حس انتقام شود که اینها همگی از موارد سوء رفتار در علم روانشناسیمحسوب میشود .

۳ـ تاریخ و فطرت: تاریخ نشان داده است که افتادن انسان در ورطه این قبیل مسابقات برای نوع بشر عواقب شومی را به دنبال دارد. برای نمونه بازیهای المپیک که با اهدافی نیک برگزار میشدند اما توسط حاکمان یونان مسخ شده و به جنگ های گلادیاتورها تبدیل گشتند . فطرت آدمی همواره از این قبیل انحرافات دوری جسته است چرا که این قبیل میادین فرصت مناسبی برای زور گویان و دنیا پرستان بوجود می آورد که به انسان های ضعیف ظلم کنند و همین ندای فطرت انسان ها بود که طومار حاکمان را درهم پیچید و گلادیاتور هارا به زباله دان تاریخ فرستاد . انسان های گمراهی که منشستند و به خون غلتیدن دو انسان را نظاره میکردند و لذت میبردند ، انسان های ناسالمی بودند که نیاز مبرمی به روان درمانی داشتند . اکنون نیز همان میادین بر پاست و در پس پرده این رینگ های گلدیاتوری سودجویان و پول پرستان و استعمار گران پنهانند و با رنگ و لعاب مسابقه و ورزش دو کار بیشتر نمیکنند یکی پر کردن جیب خود و دیگری نابود جسم و روح فرزندان ما و استثمار انسان ها .

۴ـ تهاجم فرهنگی : امروزه ورزش به صورت یک ابزار قوی تبلیغاتی در دست ابر قدرت ها درآمده است ، که از طریق آن به استیلای فرهنگی جوامع دیگر دست میزنند. یکی از مواردی که ابر قدرت ها و بخصوص آمریکا برای استیلای فرهنگی کشور های جهان سوم و علی الخصوص جهان اسلام درپیش گرفته همین مسابقات رینگی آمریکایی است که اکنون در سطح جامعه ما با اسامی ایرانی و خارجی فرا گیر شده است . اینان قصد دارند که از طریق این مسابقات روح پرخاشگری و هیجان کاذب را در جوانان ما تزریق کنند و آنان را از معنویت ، تفکر و تعلق دور سازند تا جوانان ما دیگر فکر اخلاق و سازنده نداشته باشند. آمار تاسف بار خشونت و جنایت در کشور هایی مثل آمریکا ریشه در وجود چنین میادین و مسابقاتی دارد که با پخش از رسانه ها و فیلم های آنان روح و جسم جوانانشان را تسخیر نموده است. در طریقت دانایی این تکنیک است بین عصب و عضله و نیز بین تن و روان هماهنگی ایجاد میکند و باعث شکوفایی خلاقیت ها میشود درحالی که در اکثر سبک های رینگی به خصوص در انواع غربی آن چیزی به نام تکنبک وجود ندارد و فقط با آموزش چند ضربه دست و پا ، جوانان ، نوجوانان و حتی نونهالان مارا به جان هم می اندازند.

۵ـ نا کامی : ورزشکاری را در نظر بگیرید که در یک دوره ورزشی خود درتمام مسابقات پیروز شود و صاحب مدال گردد . چند روزی نام و عکس او در نشریات و رسانه هاست شاید یک یا دوسال هم در حافظه مردم باقی بماند ولی بعد چه میشود آیا آن مدال ها دیگر به درد او میخورد یا باید آنها را در ویترینمنزل بگزارد؟ چند روزی با القاب شیر مرد و دلیر مرد و … اورا به اوج میبرند وسپس او را فراموش میکنند و در برخی موارد با کوچک ترین باختی کلیه نام آوری های او جای خود را به انتقاد و بد گویی میدهد . اگر واقعا گرفتن مدال نشان شیر مردی و دلیر مردی است پس  آمریکا و چین پر از شیر مرد و دلیر مرد است! اما طریقت دانایی در پی ساختن انسان است ، کانگ فو کار در تمام طول زندگی اش قهرمان است و پر افتخار زندگی میکند و غرور آمیز بدرود حیات میگوید، ناکامی برایش معنا ندارد زیرا که مبارزه اش با پلیدی تا رسیدن به قله انسانیت ادامه دارد . چنین شخصی چه از او یاد کنند چه نکنند فرقی برایش ندارد مدال ومادیات برای او ارزشی ندارد . نام تختی زمانی ماندگار شد که از محدوده تشک کشتی فراتر رفت و به مبارزه در آمد .

این بود دلایل طریقت دانایی در نفی مبارزه (فلسفه دانایی ، نه رینگ آمریکایی ) .

برای مشاهده در اندازه بزرگ تر بر روی تصویر کلیک کنید

 

 

 

انفورماتیک وب‌سایت

‫۹ نظر

 • زینب امامی گفت:

  سلام
  این دیدگاه و طرز فکری که در شما وجود دارد کاش در کل جامعه ورزشی وجود داشت تا از هدف ورزش عقب نمی ماندیم

 • توآ21 گفت:

  توآ
  واقعا باید مشاهده کنیم که غفلت انسان را به کجا رسانده است انسان که شاهکار خلقت است امروزه به چه جایگاهی رسیده است واقعا!!!!!!!!!

 • کریمی گفت:

  واقعا برای اولین باره چنین چیزی میشنوم خیلی جالب و مفید بود برام.

 • محمد گفت:

  خیلی جالبه اما ورزش هم مسابقه نداشته باشه نمیشه که!!!!!!!
  پس به چه هدفی به ورزش بریم اگه مسابقه نداشته باشه؟

 • علی جباری گفت:

  سلام عرض میکنم به اساتید و دست اندارکاران انجمن گونگ فوتوآ۲۱
  در برنامه هاتون حضور داشتم و دیدم که چقدر برای فرزندانمون وقت میزارید دستتون درد نکنه پسرم رو نیاز ندارم بره مسابقه و لتو پار بشه اینجا آوردم به این خاطر که دیدم خیلی از دیگر بخش ها پیشرفت میکنه و زندگیش متحول میشه.

 • تقی بیگلو گفت:

  توآ
  امید است این فرهنگ را در کل دنیا جا اندازی و فرهنگ سازی کنیم تا بیشتر به معنای واقعی انسان پی ببریم

 • ....... گفت:

  درود
  هدف از ورزش پرورش انسان ها و افکار و رفتار انسان هاست
  نه زد و خردی که هیچ سودی جز دور شدن از انسانیت ندارد

 • امیرحسین گفت:

  درود بر شما همراهان
  هدف از مبارزه، پی بردن به ضعف های درونی مان است نه تحقیر کردن همراهمان

 • مسعود گفت:

  سلام
  من ورزشکار نیستم اما با وجود مسابقه در ورزش مخالفم چرا که ما انسان هستیم !!! بلا نسبت این ورزشکارا حیوان نیستن که به جان هم دیگه میندازید.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Call Now Buttonتماس