تماس با ما

معرفی کانگ فوتوآ۲۱

معرفی کانگ فوتوآ۲۱

امروزه ورزش در جوامع پيشرفته بعنوان يكي از پايه هاي اساسي زندگي بشريت قرار گرفته است و ديري نخواهد پاييد در كشور ما هم پس از رفع برخي مشكلات اقتصادي و معيشتي همانند زندگی ایرانیان باستان بعنوان يك ركن اصلي و اساسي هر زندگي درآيد. حال جايگاه ورزش رزمي در اين امر جايگاهي خاص و ويژه مي باشد خصوصاً ورزش رزمي و اصيل كانگ فو توآ ۲۱ كه سكان دار اصالت و فرهنگ ايران زمين در زمينه ورزش و فرهنگ انساني است. از آنجا اين ورزش را از ساير ورزش ها متمايز كرديم كه در دو بعد تن و روان(جسم و روح) فعاليت مي نمايد و فعاليت خود را مختص به حركات جسماني نكرده است و همزمان كه تن به رشد و پيشرفت فيزيولو‍‍ژي مي رسد روان انسان را هم در همين راستا متعالي مي نمايد در واقع اين دو (تن و روان) همانند دو كفه ترازو مي باشند كه اگر وزن اضافه شده به يكي از اين كفه ها بيشتر از كفه ديگر باشد باعث ناهماهنگي در رشد انسان مي گردد و باعث مي شود كانگ فو كاران حتي در مقاطع بالا از اين ورزش كناره گيري نمايند البته شايد اين ناهماهنگي در كوتاه مدت قابل رويت نباشد ولي در دراز مدت كاملا خود را آشكار مي نمايد.حال براي اينكه در اين رابطه خدمتي به اين جامعه ورزشي شود، با استفاده از اطلاعات پيشكسوتان،دانسته ها و ساير اطلاعات موجود، اين كتابچه گردآوری شده است. البته آگاهي نسبت به مطالب اين كتابچه جزئي از كار و هدف اصلي مي باشد كه هر همراه بايستي با استفاده از اين اطلاعات، خود را در راه رسيدن به هدفش مجهز نمايد و تمام تلاش خود را نسبت به عملي كردن آنها پياده نمايد.

 معرفی بنیانگذار کانگ فو توآ ۲۱

استاد حاج احمد سلامی متولد ۳/۲/۱۳۳۳، اهل روستای خانشان از توابع ارومیه است و به عنوان بنیانگذار کانگ فو توآ ۲۱ شهره عام و خاص می باشند. ایشان با تلاشهای بی وقفه و تحمل رنجهای بسیار در این راه موفق شدند این سبک را در سال ۱۳۷۹ به ثبت برسانند.از استاد درخواست نمودم از زبان خود در مورد مدارج علمی، ورزشی و …  خود توضیح دهند و اطلاعاتی را در اختیار  بنده قرار دهند که بتوانم در این مجال بیان کنم. ایشان در جواب فرمودند: هیچ توضیحی نیاز نیست فقط بنویسید” که کارگر ساده ای بوده و اکنون استاد دانشگاه است“.

در این فکر بودم که در خصوص بنیانگذار چه باید بنویسم که حق مطلب را ادا کرده باشم، جمله استاد کمی ذهنم را درگیر نمود. با خود تفکر کردم چطور شخصی با داشتن مدارج دانشگاهی و ورزشی عالی، ماهها خدمت در دفاع از مرز و بوم کشورش و بنیانگذار سبکی با این عظمت، خاضعانه در بیان جایگاه خود می گوید، فقط بنویسید ” که کارگر ساده ای بوده و اکنون استاد دانشگاه است”.

هر چه با خود کلنجار رفتم که به سایر مدارج علمی و ورزشی ایشان اشاره کنم، دیدم ارزشمند ترین توصیف در مورد بنیانگذار همان جمله خود ایشان است. اگر کمی بیاندیشیم، می بینیم که همین جمله هر چند کوتاه، بزرگترین درس زندگی را در بر دارد و باعث می شود که به جایگاه واقعی ایشان پی ببریم و نیاز به هیچ گونه توصیفی ندارد.

سبک رزمی ملی و ایرانی کانگ فوتوآ۲۱ با سابقه بیش از ۴۰ سال در ایران با بنیانگذاری دکتر احمد سلامی عضو هیات علمی دانشگاه علوم انتظامی فارغ التحصیل دانشگاه تربیت مدرس، در مورخ ۲۱/۰۲/۱۳۷۹ مجوز فعالیت رسمی خود را از سازمان تربیت بدنی و فدراسیون ورزش های رزمی به موجب مجوز شماره ۳۴۰/۲۷۶ مورخ ۲۱/۰۲/۷۹ و همچنین مجوز شماره ۴۹۵۹/۹۲/۲۸۴ مورخ ۲۸/۱۲/۸۵  از مراجع مذکور دریافت نمود.

درخواست ارتقاء و تبدیل سبک کانگ فوتوآ۲۱ به انجمن از مراجع ذیربط، مورد توافق قرار گرفته و به موجب مجوز شماره ۱۶۳۲۲۸/۸/۱ مورخ ۱۵/۱۲/۸۵ ، پروانه فعالیت انجمن برابر مصوبه ۲۷۸۶۲ ت ۳۱۲۸۱ ه  مورخ ۲۹/۳/۸۴  هیات وزیران از طریق وزارت محترم کشور با هدف گسترش و آموزش سبک کانگ فوتوآ۲۱ صادر و در اداره ثبت شرکت ها به شماره ثبت ۲۱۵۶۵ و به شناسه ملی ۱۰۱۰۳۴۲۹۳۶۴ به ثبت رسیده و سازمان مردم نهاد. به نام انجمن کانگ فوتوآ۲۱ تاسیس و در اکثر استان ها و شهرستان ها با ۲۴۰ نمایندگی فعال درکشور درحال فعالیت می باشد.

همچنین در سطح بین الملل نیز، انجمنی به نام کانگ فوتوآ۲۱ به روند رو به رشد خود ادامه داده و انجمنی بین المللی تحت عنوان “کانگ فوتوآ۲۱” به ثبت رسانده است و هم اکنون گستره و آوازه آن با نام مقدس کشور عزیزمان در کشورهای مختلف دنیا نشر و بسط پیدا کرده است. این ثبت جهانی به استناد بند ۸ ماده ۲ کنوانسیون تاسیس جهانی مالکیت معنوی و نیز قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مذکور مصوب ۲۹/۰۱/۱۳۸۰ در تاریخ ۰۴/۱۲/۲۰۰۹ برابر با ۱۳/۰۹/۱۳۸۸ در بخش ثبت اختراعات وعلائم تجاری کشور فنلاند با برند و امتیاز کشور عزیزمان ایران به صورت انجمن مردم نهاد به ثبت رسیده است و سپس در تاریخ ۷ اردیبهشت ۹۵ شماره ثبت ۲۱۷۱۰۵ در کشور فنلاند با اساسنامه ای که به صراحت ایرانی بودن این ورزش و بنیانگذار آن را  تاکید می نماید به عنوان فدراسیون جهانی مجوز فعالیت اخذ نموده است.

انفورماتیک وب‌سایت

‫۴ نظر

 • رحیمی گفت:

  ماشالله به شما

  کانگ فوی دوران دهه ی ۶۰ هیچی نداشتیم فقط یه کلاس تمرینی بود وسلام

  الان خیلی فرق کرده و علمی و آکادمی شده

  انشالله که موفق و پیروز باشید

 • سلطانی گفت:

  سلام خیلی برام جالبه که شما این رشته پر محتوایی دارید اما یکم تبلیغات و شناخت مردم نسبت به این رشته کمه

 • قزلباش گفت:

  خیلیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی عالییییییییییییییییییییییییییییییی بوددددددددددددددددددددددد

  توآ

 • محمدرضا گفت:

  جزو رشته هایی که دوست دارم چون یه پایه وچهار چوب علمی داره

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  تماس