تماس با ما

بیوگرافی دکتر احمد سلامی بنیانگذار کانگ فو توآ۲۱

بیوگرافی دکتر احمد سلامی بنیانگذار کانگ فو توآ۲۱

استاد حاج احمد سلامی متولد ۳/۲/۱۳۳۳، اهل روستای خانشان از توابع ارومیه است و به عنوان بنیانگذار سبک کانگ فو توآ ۲۱ شهره عام و خاص می باشند. ایشان با تلاشهای بی وقفه و تحمل رنجهای بسیار در این راه موفق شدند این سبک را در سال ۱۳۷۹ به ثبت برسانند.از استاد درخواست نمودم از زبان خود در مورد مدارج علمی، ورزشی و …  خود توضیح دهند و اطلاعاتی را در اختیار  بنده قرار دهند که بتوانم در این مجال بیان کنم. ایشان در جواب فرمودند: هیچ توضیحی نیاز نیست فقط بنویسید” که کارگر ساده ای بوده و اکنون استاد دانشگاه است“.

در این فکر بودم که در خصوص بنیانگذار چه باید بنویسم که حق مطلب را ادا کرده باشم، جمله استاد کمی ذهنم را درگیر نمود. با خود تفکر کردم چطور شخصی با داشتن مدارج دانشگاهی و ورزشی عالی، ماهها خدمت در دفاع از مرز و بوم کشورش و بنیانگذار سبکی با این عظمت، خاضعانه در بیان جایگاه خود می گوید، فقط بنویسید ” که کارگر ساده ای بوده و اکنون استاد دانشگاه است”.

هر چه با خود کلنجار رفتم که به سایر مدارج علمی و ورزشی ایشان اشاره کنم، دیدم ارزشمند ترین توصیف در مورد بنیانگذار همان جمله خود ایشان است. اگر کمی بیاندیشیم، می بینیم که همین جمله هر چند کوتاه، بزرگترین درس زندگی را در بر دارد و باعث می شود که به جایگاه واقعی ایشان پی ببریم و نیاز به هیچ گونه توصیفی ندارد. 

 

بیوگرافی دکتر احمد سلامی

راهبان دکتر احمد سلامی خانشان در سال ۱۳۳۳ در یکی از روستاهای شهرستان ارومیه (خانشان) دیده به جهان گشود و پس از گذراندن دوران ابتدایی مقطع دبیرستان را در دبیرستان نظام تهران در رشتۀ ریاضی فیزیک در سال ۱۳۵۲ به پایان رسانید.  وی  ادامۀ تحصیلات خود را در  دانشکدۀ افسری پیگیری نمود و  در سال ۱۳۵۵ از  این دانشکده فارغ التحصیل می گردد و به عنوان افسر مشغول به خدمت می گردد و در سال ۱۳۵۶ موفق به دریافت دانشنامه جنگاوری از ارتش جمهوری اسلامی ایران می شود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران ایشان فعالیت خود را در نیروی های انتظامی به عنوان مرزبان ادامه می دهند و طی قریب به ده سال به عنوان  فرمانده به دفاع از مرزهای ایران اسلامی در منطقه اذربایجان غربی می پردازند که در این مدت ده ها عملیات موفقیت آمیز را در مناطق مرزی علیه نیروهای متخاصم و بخصوص منافقین به انجام می رسانند و مفتخر به دریافت ده ها فقره تشویقی از مقامات ارشد کشوری و لشکری می شوند.

دکتر سلامی طی سنوات خدمت در میادین نبرد حق علیه باطل که طبق اسناد موجود ۶۲ ماه به طول می انجامد در سال ۱۳۷۶ در دانشگاه تربیت مدرس تهران در مقطع کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی و علوم ورزشی پذیرفته می شود و  در سال ۱۳۷۹ با دفاع از پایان نامه خود با عنوان ” مقایسه دو روش سوزن درمانی و ورزش درمانی برای بهبود مفاصل و عضلات تنه در بیماری کمردرد ” با درجه عالی فارغ التحصیل می گردد و پس از آن به مدت یک سال نیز به عنوان مدیر بخش تربیت بدنی دانشگاه تربیت مدرس تهران فعالیت می نمایند، همچنین پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد ایشان به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه علوم انتظامی برگزیده می شوند و در همین دانشگاه با درجه سرهنگ تمامی به عنوان بازنشستگی نائل می آیند.

دکتر سلامی در خلال تحصیل خود در دبیرستان نظام و دانشکده افسری به فراگیری هنرهای رزمی می پردازد و موفق می شود در فنون مختلف رزمی از جمله جودو و کانگ فو توآ به درجه مربیگری برسد که در این بین آموزه های ایرانی- اسلامی هنر رزمی کانگ فو توآ شخصیت ایشان را متاثر نموده و ایشان به عنوان یکی از اولین نفرات در این رشته ورزشی موفق به دریافت رتبه شالبند سبز می گردند و آموزش این هنر رزمی را از سال ۱۳۵۶ آغاز می نمایند که پس از انقلاب نیز تدریس این رشته را در مناطق جنگی و نیز در شهرستان های مختلف آذربایجان غربی ادامه می دهند و موفق می شوند هزاران نفر را با این رشته ورزشی آشنا نموده و با صدها مربی را به جامعه تقدیم نماید.

ایشان در سال ۱۳۷۹ بنا به مقتضیات موجود، سبک ابداعی خود را به عنوان (کانگ فو توآ۲۱) در فدراسیون ورزشهای رزمی به ثبت می رساند و در ادامه با تاسیس فدراسیون ( کونگ فو هنرهای رزمی) در همان سال این سبک به عنوان یکی از سبک های دوازده گانه این فدراسیون به فعالیت خود ادامه می دهد تا اینکه در سال ۱۳۸۵ این رشته ورزشی به عنوان یک سازمان مردم نهاد (NGO) مجوز فعالیت خود را به استناد مصوبه هیات وزیران تحت عنوان (انجمن کانگ فو توآ۲۱) به شماره ثبت ۲۱۵۶۵  از وزارت کشور اخذ می نمایند و هم اکنون در ۲۴۰ شهر در کشور دارای نمایندگی بوده و قریب به ۳۰ هزار نفر عضو این انجمن بوده و مشغول به فعالیت می باشند.

دکتر سلامی دوره دکترای تخصصی خود را در دانشگاه دولتی باکو در کشور آذربایجان آغاز می کند و  موفق می شود تز علمی خود را با عنوان “بررسی  تاثیرحرکات بیومکانیکی در تغییرات پارامترهای فیزیولوژیکی انسان ( خون ، قلب و نیروهای تنه)  در ورزشکاران حرفه ای و مقایسه  با افراد غیر ورزشکار و بررسی این پارامتر ها با بیماران قلبی و عروقی، کمر درد” در سال ۲۰۱۷ میلادی دفاع نموده و فارغ التحصیل می گردند. همچنین در طی گذراندن دورۀ دکتری ایشان موفق می شوند چندین مقاله علمی را در ژورنال های بین المللی به چاپ برسانند.

از دیگر اقدامات مهمی که ایشان در طول خدمت خود و پس از بازنشستگی از دانشگاه علوم انتظامی به جامعه تقدیم داشته اند، تاسیس دانشگاه علمی کاربردی مرکز شهربابک به عنوان (دانشگاه اختصاصی انجمن کانگ فو توآ۲۱) می باشد که با پیگیری های مجدانه ایشان و تنی چند از اعضاء هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس در سال ۱۳۸۷ محقق می شود. این دانشگاه در حال حاضر یکی از مراکز برتر آموزش عالی در سطح منطقه و استان کرمان می باشد که در زمینی به مساحت بیست هزار متر مربع و با زیربنای قریب به ۲۱۰۰ متر مربع احداث گردیده است. این دانشگاه از بدو تاسییس تا کنون دارای  ۱۴رشته در مقاطع  کاردانی و کارشناسی بوده و قریب به ۱۸۰۰ از این دانشگاه دانش آموخته شده اند و قریب به  ۶۰۰ دانشجو نیز مشغول به تحصیل می باشند.

. دکتر سلامی با تاسیس دانشگاه علمی کاربردی شهربابک موفق می شود با پیگیری های چند ساله رشته کانگ فو توآ۲۱ را به عنوان یک رشته تحصیلی دانشگاهی در وزارت علوم معرفی نماید و در حال حاضر این رشته در مقطع کاردانی دارای قریب به ۱۵۰ دانشجو می باشد. علاوه بر این دوره های کوتاه مدت آموزشی (تک پودمان) نیز در ۵ سطح مختلف برای این رشته ورزشی در این دانشگاه تدوین و به تصویب دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور رسیده است.

بخشی از مسئولیت ها و فعالیت های مهم دکتر احمد سلامی به شرح ذیل می باشد:

– رئیس هیات مؤسس مرکز آموزش علمی کاربردی شهربابک

-مدرس و مدیرعامل شبکه هماهنگی سازمان های مردم نهاد مدیریت بحران شهر تهران(زیر نظر وزارت کشور)

– نماینده مراکز علمی کاربردی استان کرمان در سازمان مرکزی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور

-برگزار کننده ۵۸ کنگره علمی فرهنگی ورزش سبک کانگ فو توآ۲۱ از جمله دانشگاه های مختلف کشور

-کارشناس رسمی دادگستری و مدیریت امور اداری دفتر الکترونیک قضائی وابسته به قوه قضایی

-دارای گواهی صلاحیت مدرسی  از دانشگاه تربیت مدرس و مبتکر (روش تدریس یاران)

– مدیر بخش تربیت بدنی دانشگاه تربیت مدرس تهران در سال ۸۲

-دارای ۳۲ فقره تشویق و تقدیر نامه های اجرای ماموریت های درون و برون مرزی

– تدوین حرکات بیومکانیکی۳، ۵ و ۱۵ دقیقه ای حاصل از پایان نامه دکترا و تدریس آن در شبکه های مختلف سیما  تحت عنوان ورزشهای علمی آپارتمانی

-مسئولیت مرزبانی ایران و ترکیه و مترجم زبان استانبولی و عضو هیاتهای ملاقات مرزی با کشور ترکیه

-پیگیری و احداث ۱۷ مکان اختصاصی به کمک مربیان کانگ فو توآ۲۱ به عنوان سالن اختصاصی آموزش این رشته ورزشی در سطح کشور

-بنیان گذار سازمان مردم نهاد کانگ فو توآ۲۱ (NGO)  دارای پروانه فعالیت از هیات وزیران (به شماره ثبت ۲۱۵۶۵) تحت نظارت وزارت کشور و ایجاد نمایندگی این انجمن در۲۲ استان و ۲۴۰ شهر کشور با فعالیت های فرهنگی، ورزشی، آموزشی و عام المنفعه

-مبتکر دوره های آموزشی-ترویجی کمپ(کارآفرینی، مهارت های زندگی، پژوهش) به صورت سه مدرس هم زمان که توسط دانشگاه علمی کاربردی شهربابک تا کنون در  ۷ استان کشور و قریب به ۲۰ شهرستان برگزار شده است و…..

 

انفورماتیک وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس